Nėra liepos karščio, kuris buvo praeitais metais tokiu metu. Ir šiemet miegu kitoje lovos pusėje. Lovos viršūgaly p.pagauna mano ranką. Ir taip mes galime susiliesti, kai vinc. miega įmantriausiomis pozomis tarp manęs ir tarp jo. Labai gera, kai mes va taip trys. Akimirką net nekeista, kad kažkada buvom du ir pasidarėme trys. Natūralumas. Būtinybė. Nestebuklingas stebuklas.

Einam nuo kalno, stumiam vežimą, ir sakau, va dabar taip gerai, va taip kažkaip pilna, va aš gyvenu ir pilna. Ir nors norų, užmojų, užmačių dar daug, bet vis tiek pilna, taip iš esmės pilna.

Visiškai graudu pasidaro, kai galvoju apie 2014 metus. Visus. Ir iki liepos ir po jos. Kaip mažais žingsneliais, iš lėto, mes susipažinome. Kaip mažais žingsneliais, iš lėto, mes vis dar pažindinamės.

Ir štai Vincentui vieneri metai. Šventė. Jis vis dar yra labai linksmas vaikas, jis be proto daug šypsosi, mums žiauriai pasisekė tokį besišypsantį kūdikį turėti, nes kai žmogus nekalba, labai labai sunku, kai jis būna piktas ir labai labai gera, kai jis šypsosi. Didžiąją dalį gyvenimo vinc šypsosi. Vinc žavisi aplinka, atvira širdimi žvelgia į aplinkinius žmones, greitai jais patiki, greitai jiems pasiduoda, tiesia rankas ir meta jiems savo koketišką žvilgsnį. Vincentas vis dar nevaikšto. Ir visų klausinėjimai, ar dar nevaikšto šiek tiek primena 2014 metų liepą ir klausinėjimus ar dar negimė. Žavinga. Jis mėgsta prisiglausti, bučiuotis. Spaudžia savo nosį tau į kaktą taip stipriai stipriai. Jau kurį laiką užmiega pats, prisiglaudžia ir akelės merkias merkias ir užmerkia visą naktį, paprastai atsikelia jau tik ryte, kažkur vėliau nei devintą valandą. Mėgsta dėlioti daiktus, valgyti jogurtą ir mėsą, labai žavi kamuoliai. Patinka būti lauke, blogai nuotaikai išvaikyti paprastai užtenka išeiti tik į balkoną – išsyk nuskaidrėja. Santykiuose su kitais vaikais – gana naivus ir taikus, nepyksta, kai paimamas iš jo žaislas, nesupranta, kodėl kitas supyksta, kai jis ką nors sugriauna. Kartais sako ir mums suprantamus žodžius: mama, tete, ačiū, dar, kažką panašaus į duok…

Esu labai laiminga, kad turėjau šiuos metus. Darbe per seminarą vadovė sakė, kad kiekvienais metais ji galvoja, kad tai yra geriausi jos metai. Kaip tai artima, nes aš taip pat, gal ne dešimt, bet bent jau tris pastaruosis pačius geriausius savo gyvenime metus turiu. Visiškai geriausi metai.

Su gimimo diena, sūnau!11790320_10153459249995979_26347069_o

Advertisements