Mama, mes draugai, – sako jis, stipriai apkabindamas ir išsišiepdamas. Ir taip kiekvieną vakarą. Buvo savaitė atostogų. Su Vincentu atostogauti smagu, net jei išvažiuoji lietingą dieną į Klaipėdą aplankyti kelis muziejus ir pamatai, kad nė vienas jų nedirba (o taip, pirmadieniais muziejai nelabai dirba), galėtum kiek nusivilti ar nusiminti, bet kai esi su Vincentu, nėra vietos rūpestėliui, atvirom ir linksmom akim į pasaulį žvelgiant, galima surasti nuostabių alternatyvų. Nes jis moka žiūrėti į dalykus paprastai.

Vakarais sukrentam į lovą ir žiūrim serialą, po jo jis visada prašo papasakoti, papasakoja Paulius, papasakoju aš, tada bando pasakoti ir jis. Ir mes užsisukame savo pasakojimuose. Kartais pasakojamės, ką nuveikėme per dieną. Kas ką veikė ar ką veikėme kartu.

Kai keliaujame pasivaikščioti, Vincentas renkasi keliauti savo balansiniu dviračiu, kuris praeitą vasarą dar buvo kietas riešutėlis, o dabar lengvai priaugęs prie jo kūno. Kai jau keliaujame namo, dviratis dažniausiai atsiduria ant Pranciškaus, o Vincentas ant Pauliaus rankų, nes ir vėl neapskaičiuojame atstumų ir nueiname per toli.

Vincentas sako: broliukas užaugs ir mes kartu žaisim. Sakau, reikės kažkaip dalintis žaidžiant. Vincentas: tai aš dalinsiuosi ir tėtis dalinsis, ir mama dalinsis. Ir iš tiesų, kai viskas taip organiškai tarp mūsų vyksta, viskas kartu, tai ir sudėtingesni iššūkiai, tampa nei sudėtingi, nei iššūkiai.

Mama, mes draugai, –  sako Vincentas apkabindamas ir glausdamasis prie manes. Pamenu man visada kiek dirbtinai ir juokingai atrodydavo tie santykiai su tėvais kaip su draugais. Arba tas skelbimasis, nu mes su mama tai geriausios draugės. Bet Vincentas atrodo čia sako ką kitą, ir man atrodo, reikia eiti toliau ir aiškintis ką. Ir toliau kurti santykį, prisiimant atsakomybės daug daugiau nei užkraunant jos vaikui.

                18575711_10211581209939139_255783499_oPer atostogas atsiveria akys, atsiveria santykių niuansai, atostogų reikia daug, kur kas daugiau nei šitos savaitės. Na gal po sesijos, kurią vis dar tikiuosi laikyti.

Advertisements